Jūs esate: Pradžia » Visoje Lietuvoje (išvažiuojamosios) » Štai, ką turėtumėte daryti po nesaugaus lytinio akto

Štai, ką turėtumėte daryti po nesaugaus lytinio akto

Nesaugus lytinis aktas gali turėti net kelias neigiamas pasekmes, tokias kaip lytiškai plintančios ligos ar nepageidautinas nėštumas. Būtent dėl šių rizikų visada turėtumėte pasirūpinti savo ir partnerio saugumu naudojant apsaugos priemones. Tačiau ne visada lytiniai aktai būna saugūs – tokiu atveju turėtumėte imtis kelių rizikos prevencinių priemonių.

Būtini veiksmai po nesaugaus lytinio akto

Kai kurios priemonės padeda užkirsti kelią sveikatos problemoms ir nėštumui, kitos –  būti tikram dėl neigiamų pasekmių išvengimo.  Žemiau išvardinti veiksmai padės jums išlikti kaip įmanoma sveikesniems:

  • Nusišlapinkite po lytinio akto. Lytinis aktas gali padidinti riziką susirgti šlapimo takų infekcija. Taip yra todėl, kad bakterijos, natūraliai randamos ant odos, lytinių santykių metu gali patekti į jūsų šlaplę (iš kur išsiskiria šlapimas). Šlapinimasis netrukus po sekso gali padėti pašalinti šių tipų bakterijas iš jūsų sistemos. Net jjei ir susirgote šlapimo takų infekcija, ankstyvas jos gydymas antibiotikais padeda pasveikti per kelias dienas, todėl, pajutę simptomus, nedelsdami susisiekite su gydytoju. Beje, didesnę tikimybę susirgti šia infekcija turi moterys;
  • Išgerkite greitosios kontracepcijos tabletę. Jeigu manote, kad galėjo būti rizika pastoti (pavyzdžiui, lytinis aktas vyko per vaisingas dienas), išgerkite greitosios kontracepcijos tabletę. Kai kurios jų parduodamos be recepto, bet jas rekomenduojama išgerti kuo greičiau – tuomet jos yra veiksmingesnės. Reikia pažymėti, kad tai saugus ir efektyvus būdas išvengti nėštumo;
  • Pasitikrinkite nuo lytiškai plintančių ligų (LPL). Po nesaugaus lytinio akto rekomenduojama pasitikrinti nuo lytiškai plintančių ligų. Žinoma, tai nėra būtina, jeigu žmonės yra ilgalaikiuose santykiuose ir ištikimi. Priešingu atveju, ankstyvas ligos diagnozavimas ir gydymas padės išvengti rimtų sveikatos problemų. Beje, ne visų ligų rezultatai gali būti iškart teigiami – kai kurioms ligoms reikia laiko suaktyvėti. Bet jeigu vienas partneris gavo teigiamą atsakymą, kitas turėtų pradėti gydymą nedelsiant;
  • Pasidarykite nėštumo testą. Jei moteris jaučia simptomus, ji turėtų pasidaryti nėštumo testą. Tik testas patvirtins arba paneigs nėštumą, nes simptomai gali atsirasti ir nuo kitų priežasčių.

Kaip pasiruošti saugiam lytiniam aktui ateityje?

Nesaugūs lytiniai santykiai neturėtų būti reguliari praktika. Savo ir partnerio saugumu galite pasirūpinti vartodami kontraceptines tabletes, reguliariai tikrindamiesi nuo lytiškai plintančių ligų, pasiskiepydami nuo ŽIV ir hepatito arba naudodami kitas apsaugos priemones.

Pavyzdžiui, prezervatyvai yra nebrangi, bet patikima apsaugos priemonė. Ji apsaugo ne tik nuo nėštumo, bet ir LPL. Prezervatyvų galite įsigyti čia: https://www.drogas.lt/higienai-sveikatai/sveikatai/prezervatyvai-lubrikantai/c/E405.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes