Jūs esate: Pradžia » Visoje Lietuvoje (išvažiuojamosios) » Ar televizorius gali pasitarnauti kaip pagalbinė edukacinė priemonė?

Ar televizorius gali pasitarnauti kaip pagalbinė edukacinė priemonė?

Vaikų auginimo kontekste į televizorių daugelis žvelgia kaip į „baubą“. Iš tiesų vaikai gana daug laiko praleidžia prie ekranų, jei tas laikas jiems yra neribojamas. Tačiau jei televizoriaus žiūrėjimas yra saikingas, o ir programos parenkamos tokios, kurios atitinka vaiko amžių ir suteikia jam naudos, tai televizorius gali būti puikus edukacinis įrankis, siekiant gilinti vaiko žinias, patenkinti jo smalsumą, sudominti vienais ar kitais dalykais.

Televizorius, kaip edukacinė priemonė, mažiesiems

Labai mažiems vaikams televizoriaus žiūrėti negalima, tačiau ūgtelėjusių nuo ekrano nelabai apsaugosite, jei televizorius yra namuose. Tad pasinaudokite jo teikiamomis galimybėmis – šiuo atveju verta pasitelkti Youtube platformą, kurioje yra labai daug turinio, tinkančio mažiems vaikams, siekiant skatinti jų aktyvumą, kūrybiškumą ir pan. Rinkitės vaikiškas daineles, šokius, mankštas, edukacinius filmukus ar laideles.

Vyresniems vaikams

Televizijos programos kartais siūlo įvairių dokumentinių, gamtos ar panašia tematika sukurtų laidų bei filmų, kurie suteikia papildomų žinių mokyklinukams. Tačiau ir šiuo atveju verta pasitelkti tokią platformą kaip Youtube, kur ir vyresni vaikai ras daug naudingo turinio, pavyzdžiui, mokysis šokių, gaminti, piešti, konstruoti ir kt. Čia yra daug edukacinių laidų, pavyzdžiui, apie gyvūnus, gamtą, planetas, geografinius objektus ir kt.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes