Jūs esate: Pradžia » Vilnius » Kūrybinis emocijų pažinimo užsiėmimas ”Augink sparnus kaip drugelis”

Kūrybinis emocijų pažinimo užsiėmimas ”Augink sparnus kaip drugelis”

Susipažinimas su emocijomis vyksta patyriminiu būdu – kuriant portretus iš molio, žaidžiant komandinius žaidimus, išjaučiant emocijas veidu, kūnu, garsu, per muziką, per jausmą, per lytėjimą, gyvenimiškus pavyzdžius, mokantis jas nukreipti tinkama linkme, susikurti norimą nuotaiką, žaidžiant dėmesio sutelkimo žaidimus. 

Visų šių eukacijos metu patirtų praktikų dėka, didėja emocinis intelektas, susitelkimas, žmogus nurimsta, atsiplaiduoja, tuo pačiu stiprėja ir draugystė, kuriamas tarpusavio ryšys tarp vaikų, tarp vaiko ir mokytojo, generuojama gera nuotaika. Edukacija užbaigiama atpalaiduojančia veikla – iš modernaus šilkinio molio sukuriant portretą su pasirinkta emocija, daugiau dėmesio skiriant jos vaizdavimui kūne. 

Portrertas vaikams lieka kaip prisiminimas ir įprasminimas to, ko jie išmoko.

Edukacijas emociniam socialiniam pažinimui pradėjau kurti prieš 6 metus savo sūnaus dėka. Būtent jam buvo labai sunku prisitaikyti mokykloje, įžengus į pirmą klasę sunkiu mums abiems gyvenimo etapu, būnant emocinio vandenyno bangos viršūnėje.Edukacijos metams bėgant tobulėjo, į jas įtraukiau daug komandinių žaidimų, pastebėjusi vaikų susidomėjimą, apie emocijas pradėjau kalbėti vaikų ypač mėgiama kalba – per kūrybines veiklas. Pastebėjau, kad mano kurtos edukacijos naudingos ne tik vaikams, bet ir mokytojams, ypatingai metų pradžioje, kai vaikai grįžta atitolę ne tik nuo mokysmosi proceso, bet ir vieni nuo kitų, kai jiems ypatingai sunku ilgesniam laikui sutelkti dėmesį.

Džiaugiuosi savo kurtą edukacija ne tik padėjusi savo sūnui, bet surengusi ją ir daugelyje mokyklų, per karantiną pavyko ją pritaikyti organizuojant ir nuotoliniu būdu, o jau vasarą grįžau vesti edukacijas gyvai.

 „Augink sparnus kaip drugelis”: „jeigu nori skristi, turi kantriai pats auginti savo sparnus!“ – jei galėtų kalbėti žmonių kalba, pasakytų suaugęs drugelis. Vikšras negali skristi bet jis žino, kad ateityje tikrai skris – reikia laiko. Susisukęs kokone jis pats vienas kantriai augina savo sparnus. Ir niekas negali paskubinti šio proceso, jei įsikiš, netgi norėdamas padėti – vikšro svajonę pavers gražių, tačiau silpnų sparnų išsipildymu, nes jis negalės skristi.

Vaikas, kaip tas drugelio vikšras, sulig kiekviena diena augina sparnus ir ruošiasi įdomiam gyvenimo skrydžiui. Edukacijos metu sparnus auginsime per savo ir draugų emocijų pažinimą.

Edukacijos metu, per emocijų pažinimą, padėsiu auginti vaikams sparnus:

  • Komandinių žaidimų pagalba mokysimės pažinti nerimą ir pyktį, kitas nemalonias emocijas.
  • Mokysimės emocijas keisti, išlieti, nukreipti mums naudingu keliu, jas išreikšti tinkamais žodžiais.
  • Iš modernaus šilkinio molio lipdysime portretus, juos prakalbinsime.
  • Atliksime fizinius pratimus, mažinančius įtampą, skatinančius dėmesio koncentraciją.
  • Mokysimės priimti ir sakyti komplimentus.

Rekomenduojamas amžius – nuo 7 m iki 99 🙂 Tinka vaikams ir suaugusiems, adaptuojama, žinant dalyvių amžių. Edukacijos kaina susitinkant gyvai mūsų arba Jūsų vietoje Vilniuje nuo 220 eur. Kituose miestuose susidarius ne mažiau kaip 3 užsiėmimams. Susisiekti el.p. filsomai@gmail.com, www.filsoma.lt, daugiau apie tai : https://filsoma.lt/augink-sparnus-kaip-drugelis

Autorė :

Inga Sosnovska, EI bendruomenės sertifikuota emocinio intelekto instruktorė, dėmesingumo trenerė.

•UAB „Janida” ugdomųjų ir terapinių žaislų – kūrėja, „Svajonių terasų” kūrėja.

• Edukacinių programų vaikams ir pedagogams autorė.

Susisiekti el.p. filsomai@gmail.com, www.filsoma.lt

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes