Jūs esate: Pradžia » Aktyvios » EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI LAIKRODŽIŲ MUZIEJUJE

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI LAIKRODŽIŲ MUZIEJUJE

„PAŽINKIME LAIKRODĮ

                                Ikimokyklinukams, 1 – 2 klasių moksleiviams

Ne kiekvienas vaikas, pradėdamas eiti į mokyklą yra susipažinęs su laikrodžiu bei valandų skaičiavimu. O kur geriau galima išmokti skaičiuoti valandas, susipažinti su valandų skaičiavimo istorija, jei ne Laikrodžių muziejuje. Įgytas žinias vaikai gali praktiškai įtvirtinti su laikrodžių modeliais.

 

1l

 

 

 

     

 

 

 

 

„LAIKO SKAIČIAVIMAS SENOVĖJE“

                                                 3 – 8 klasių moksleiviams

Patirsite, kaip šešėlis slenka saulės laikrodžiu, kaip vandeniu matuoti laiką, jaukiai degs ugnies laikrodžiai, byrės smėlis. Vaikai papildys žinias apie Babilono, Senovės Egipto, Graikijos, Viduramžių Europos laiko skaičiavimo priemones – saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžius. Šios civilizacijos davė pradžią kalendoriams ir dabartiniam valandų skaičiavimui.

l2

 

 

 

 

 

 

„GAMTOS LAIKRODIS“

3 – 8 klasių moksleiviams

Susipažinsime su gėlių, paukščių ir paties žmogaus biologiniais laikrodžiais. Pasakojama kada, kuriomis valandomis išskleidžia ir užskleidžia žiedus įvairūs augalai, gieda paukščiai, kokie pokyčiai vyksta žmogaus organizme kas valandą. Demonstruojamos skaidrės su gėlių laikrodžiais įvairiose pasaulio šalyse.

l3

 

 

 

 

 

 

 

„LAIKRODIS – TAIKOMOJO MENO DALIS

Vyresniųjų klasių moksleiviams

Laikrodis – ne tik mechanizmas rodantis laiką, bet taip pat ir meno kūrinys. Užsiėmime skaidrėmis supažindinama su įvairių pasaulio muziejų laikrodžiais, aptariami įvairių stilių (gotikos, renesanso, baroko, rokoko, klasicizmo, moderno) laikrodžių apdailos savitumai. Užsiėmimas pratęsiamas muziejaus ekspozicijoje.

l4

 

 

 

 

 

 

 

 

LAIKO MATAI”

(„Ir laikrodį sustabžius,  laikas eina…“)

Užsiėmimas skirtas 3-8 klasių moksleiviams

Kas yra laikas?  Papraščiausiais atsakymas galėtų būti, jog laikas yra tai, ką rodo laikrodžiai. Bet laikrodį sustabžius,  laikas vis vien eina. Naujas edukacinis užsiėmimas Laikrodžių muziejuje padės moksleiviams išsamiau susipažinti su laiko matų istorija, kaip laiką žmonija suvokė, matavo  anksčiau ir dabar…Užsiėmimas susideda iš dviejų dalių: pirmoje dalyje teoriškai, bandysime išsiaiškinti atskirus laiko matus (kas yra metai, mėnuo,para, savaitė…milisekundė); antroje dalyje praktinėmis užduotimis minsime mįsles, galvosūkius, spręsime pratybų užduotis (užduotys parinktos pagal  mokymo programas).

Kad visą tai išsiaiškintume ir suprastume, pasitelksime į pagalbą multimedia projektorių, saulės sistemos modelį ir savo vaizduotę.

l5

 

                               

 

 

 

MANO DRAUGAS – LAIKRODUKAS“

Užsiėmimas skirtas darželinukams ir 1 klasės moksleiviams.

Užsiėmimo metu susikuriamas laikrodukas-modeliukas, kuris išmokys pažinti valandas.

Pirmoje užsiėmimo dalyje vaikams aiškinama laikrodžio sandara: išardomas laikrodis ir aptariama kiekviena detalė. Antroje užsiėmimo dalyje, išsiaiškinus laikrodžio konstrukciją, vaikai daro savo laikroduko modeliukus: iš kartono išsikerpa ciferblatą, susirašo valandas, pritvirtina rodykles (jas galima bus sukinėti) ir, žinoma, dekoruoja, spalvina.

l6

 

 

 

 

 

 

 

 

„ASTRONOMIJOS ABC“

1–8 klasių moksleiviams

Užsiėmimo metu kartu su vaikais išsiaiškinsime astronomijos paslaptis, pakeliausime po Visatos platumas. Teoriškai pažinsime Saulės sistemą, daugiau sužinosime apie planetas, kitus dangaus kūnus.  Antroje užsiėmimo dalyje įgytas žinias įtvirtinsime, gaminant Saulės sistemos modelį: iš kartono iškirpsime Saulę, planetas, jas nuspalvinsime, sujungsime į modelį. 
Programa pritaikyta skirtingo amžiaus vaikams.

l7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„ŠIMTAS KALENDORIAUS MĮSLIŲ“

3 – 8 klasių moksleiviams

Užsiėmimo metu bandysime įminti kalendoriaus, jo atsiradimo mįsles. Skaidrėse matysite, kokie kalendoriai buvo naudojami visame pasaulyje nuo seniausių laikų. Nukeliausime į mūsų protėvių laikus ir sužinosime, kokiais kalendoriais savo dienas, savaites, metus skaičiavo mūsų protėviai.

Antroje užsiėmimo dalyje kiekvienas vaikas sau pasigamins kalendorių, kurio pagalba galės skaičiuoti dienas.

l8

 

 

 

 

 

 

 

GIMTADIENIS LAIKRODŽIŲ MUZIEJUJE

„GIMIAU PAČIŲ LAIKU“

Įvairaus amžiaus vaikai savo gimtadienio šventę gali organizuoti Laikrodžių muziejuje. Šventės metu visi svečiai kartu pieš, spalvins, žais muziejaus rūmų parke, edukaciniame centre. Jubiliatas, kaip dovaną, gauna šventės dalyvių nupieštus darbelius.

Gimtadienio šventės programa sudaroma individualiai, atsižvelgiant į poreikius, išsakytus pageidavimus.

l9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Užsiėmimai vedami antradieniais – penktadieniais nuo 11 iki 17 val.

Užsakymai tel. 8 46 410413, 410417, užsiėmimo kaina – 0,29 €,

ekspozicijos apžiūra – 0,87 €.

Adresas: Liepų g. 12, LT-92114, Klaipėda

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes