Karpinių reikšmė mūsų kultūroje, priemonės, technikos bei savo karpinio gamyba.
Vieta: Trakų krašto tradicinių amatų centras, Karaimų g. 41, Trakai ar Trakų r. amatininkų rezidencijos
Trukmė: 1,5 val.
Kaina: nuo 4 € žmogui.
Žmonių skaičius: nuo 15
Amžius: 14+
Kalba: LT, PL, RUS
Programa skirta ugdyti pažinimo, menines kompetencijas per karpymo amatą, atskleisti mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.
Užsiėmimai gali būti integruoti į pamokas, teminius susibūrimus, renginius.
Karpymo amatas turi gilias tradicijas Kinijoje ir Japonijoje, kur pirmiausia atsirado popierius. į Europą jis pateko viduramžiais Šilko keliu, pakeliui sudomindamas Indiją, Persiją, Turkiją. O šiek tiek vėliau laivais pasiekė Ispaniją, Portugaliją, Olandiją. Į Lietuvą šis amatas atkeliavo per Lenkiją.
Šiandien Lietuvoje karpymo amatas populiarus, o karpinių pritaikymo galimybės labai plačios: atvirukai, kvietimai, knygų iliustracijos, langų užuolaidėlės, girliandos. Be tradicinių taikomojo meno karpinių per pastaruosius tris dešimtmečius susiformavo vaizduojamojo meno karpiniai. Tai karpiniai – paveikslai, skirti interjerui papuošti. Karpiniuose per tautosakos ir gamtos motyvus išreiškiamas asmeninis santykis su pasauliu. Karpinių temos varijuoja nuo gamtos motyvų, verpstės, keramikos ornamentų iki angelų tematikos.
Edukacijos metu galėsite supažindinti su popieriaus karpinių istorija, specifika ir jų kūrimo priemonėmis bei įrankiais, išmoksite pagrindinių popieriaus karpinių kūrimo technikų, išbandysite įvairius motyvus ir karpinių pritaikymo galimybes. Išmokyti ne tik iškirpti karpinį, bet jį priklijuoti.
Mokymus veda tautodailininkė sertifikuota meistrė.
Dalyviai gauna pradedančio amatininko pažymėjimą.
Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069827197, +37069877175.